Doświadczenia - Koleją po Europie

Przejdź do treści

Menu główne:

Będąc w czwartej klasie szkoły podstawowej wyobrażałem sobie swoją przyszłość jako podróżnik. Podróżnik, który zwiedzi cały świat. Będąc dzieckiem sama ta myśl była dla mnie niemożliwa. Pierwszy mój wyjazd był w 2012 roku. Szkolna wycieczka w Tatry, gdzie jednego dnia udało mi się zrobić krok po czeskiej granicy. Wtedy nie wiedziałem, że małe podróże mogą rozwinąć się w znacznie wielkie. Aktualnie ledwo skończyłem osiemnaście lat a zwiedziłem już całkiem spory kawałek Europy i głównie dzięki temu konkursowi.
Najbardziej podobało mi się w Barcelonie, gdzie dominowało nocne życie, niestety jedna z najciekawszych atrakcji nas ominęła. Mianowicie mówie o Magicznej Fontanie. Zdumiewająca jest katerda Sagrada Família. Życie w tym mieście zaczyna się dopiero w nocy. Czas o tej porze wydaje się jakby zwolnił, nikt się nie spieszy, każdy jest uśmiechnięty, odprężony, przyjacielski.
Jest to niezapomniane doświadczenie. Sam fakt, że wygrałem, wyjechałem, zwiedziłem, przeżyłem, wróciłem bardzo mnie podbudował, dał mi więcej wiary w samego siebie i moje umiejętności. Te wspólne dwa tygodnie po za domem były dla nas trudnym testem, który zdaliśmy rewelacyjnie. Planować, wdrożyć, wykonać, zakwalifikować - ta regułka podążała z nami krok w krok każdego dnia i każdej nocy. Wyjechaliśmy jako kolega/koleżanka, wróciliśmy jako przyjaciele, czyli to prawda, że podróże kształcą i zbliżają do siebie ludzi.
COPYRIGHT © 2020 kolejapoeuropie.eu
COPYRIGHT © 2020 kolejapoeuropie.eu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego