Barcelona - Koleją po Europie

Przejdź do treści

Menu główne:

Podróże
Wieczorem 21 sierpnia dopłyneliśmy do Barcelony. Wybraliśmy się w podróż promem przewoźnika Grimaldi Lines. Przed wejściem na pokład podziwialiśmy jaki on jest ogromny, jednak to tylko pozory. Większość powierzchni promu zajmują garaże dla samochodów osobowych jak i towarowych. Znajdowało się też tam kasyno, jak i kilka restauracji. Zdziwiliśmy się też (tym razem pozytywnie), że ceny za jedzenie można było porównać do takich jakie są w restauracjach i na dodatek było pyszne. W pakiecie mieliśmy też wykupiony lunch i wtedy zjedliśmy prawdziwą lasagne. Nie ma co tu dużo mówić, ta z Biedronki nie powinna się nawet tak nazywać, bo tylko obraża włoską kuchnie.
W Barcelonie mieliśmy wynajęty apartament na dwie noce. Niestety pierwszego dnia po zameldowaniu się jedyne co zrobiliśmy to poszliśmy do McDonald's, żeby zjeść kolację i pójść spać. Następnego dnia popołudniem pojechaliśmy na plaże. Cztery godziny na hiszpańskim słoneczku i ciało ładnie opalone. No w przypadku Zosi, bo Bartek to się nie opalił za mocno, gdyż użył kremu UV 50%. Teraz tylko pozazdrościć Zosieńce, bo Bartek z całych wakacji wrócił głównie z polską opalenizną. Następnie wybraliśmy się na obiad. Zachciało nam się hiszpańskiej kuchni. Była przepyszna, tak samo jak rachunek. Jedna mała rada dla potomnych, nigdy nie kupujcie czegoś czego nie ma w menu. Nas skusiło litrowe picie w kuflu. Było droższe od tradycyjnej paelli hiszpańskiej. Wieczorem wybraliśmy się na krótką przejążdżkę po mieście. Zobaczyliśmy Sagrade Familie oraz Magiczną Fontanne, na której pokaz się nie załapaliśmy, niestety.
Nocleg w Barcelonie był największą porażką jaką kupiliśmy, ale i jedynym wartym swojej ceny w porównaniu do innych. Usytuowany na siódmym piętrze, ciasny apartament. Łazienka z toaletą bardzo zaniedbana, kuchnia bez zarzutów, pokój - no.. ważne, że łóżko było wygodne. Właścicielka bardzo w porządku, bardzo komunikatywna i pomocna. Chyba lubi BDSM sugerując sie tym co było na zdjęciu w toalecie.
COPYRIGHT © 2020 kolejapoeuropie.eu
COPYRIGHT © 2020 kolejapoeuropie.eu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego