Amsterdam - Koleją po Europie

Przejdź do treści

Menu główne:

Podróże
23 sierpnia wyjechaliśmy do Amsterdamu. Cała nasza podróż była bezproblemowa do tego momentu. Czekając na pociag do Cerberre, dowiedzieliśmy się, że w Hiszpanii panują strajki kolejarzy. Co oznaczało, że duża część przyjazdów pociągów celowo zostawała odwoływana lub opóźniana. W naszym przypadku straciliśmy 4h, co przelożyło się na dalszą drogę. Mówiąc w skrócie dotarcie do Amsterdamu z Barcelony zajęło nam 52h, stracilismy jedną noc w hotelu, co przekłada się na stracone pieniądze. Do tego żeby wydostać się z Francji musieliśmy dużo zapłacić, a tego nie było w planach. Na szczęście telefon do rodziców był dostępny 24/7, więc daliśmy radę.
Tutaj możemy się pochwalić, że do Paryża jechaliśmy pociągiem TGV, który porusza się powyżej 300 km/h, a nie co te nasze EIP, które osiągają maksymalnie 200-240 km/h. Jednak do tanich w pierwszej klasie też nie należał, ale innej alternatywy nie było. Ostatecznie kombinowaliśmy jak wydostać się z Francji. Było to dużym problemem, ponieważ panował tam okres świąteczny i w pociągach dalekobieżnych nie było miejsc, więc pojechaliśmy do Lille Frandles, skąd Flixbusem udaliśmy się do Amsterdamu - kolejny nieprzewidziany wydatek.

25 sierpnia dotarliśmy na miejsce. Pierwsze co zrobiliśmy to wzieliśmy porządną kąpiel, poszliśmy na śniadanie i spać. Po 15:00 wyszliśmy na miasto coś zjeść, po czym na chwilę spotkaliśmy Bartka kolegę ze szkoły - Marcina. Wieczorem przeszliśmy się na spacer po centrum miasta i wróciliśmy do hotelu, bo nastepnego dnia niestety musieliśmy wracać do Polski.
Byliśmy w szoku jak wiele tam jest rowerów. Holandia = Państwo Rowerów. Malowniczo prezentują się amsterdamskie kanały, mają swój klimat wieczorem. Zapewne jesteście ciekawi jak wyglądają galerie w Czerwonej Dzielnicy? Tak naprawdę nic specjalnego. No wiecie, niektórzy trzymają się zasady "jak się bawić to się bawić.." i nie narzekają. Wielu osobom Czerwona Dzielnica kojarzy się z prostytucją, jaraniem i bujkami. No i tak jest, ale nie spotkały nas żadne nieprzyjemne sytuacje. Większość ludzi z reguły było spokojnych i zrelaksowanych, sami wiecie dlaczego.
COPYRIGHT © 2020 kolejapoeuropie.eu
COPYRIGHT © 2020 kolejapoeuropie.eu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego